Zimní sezona 2015 | TC Gejzírpark Karlovy Vary

Zimní sezona 2015

Výkony hráčů TCG po zimní části sezony 2015

Zimní sezonu zahájil náš klub uspořádáním oblastního přeboru mužů ve dnech 6. až 8. prosince. Mezi 24 účastníky přeboru bylo sedm hráčů TCG. Úspěšní ve dvouhře byli Potužák, který se probojoval do semifinále a Rinko, který skončil ve čtvrtfinále. Čtyřhra byla mnohem úspěšnější. Budík s Potužákem si zahráli finále a bronz za semifinále brali Hereit, Tocik a Rinko.

Ženy odehrály svůj přebor v Dobřanech. Dobře si vedla D.Říčanová, která se probojovala do čtvrtfinále ve dvouhře a do finále ve čtyřhře. Přeboru se zúčastnila i A.Štechová.

Druhou akcí v hale na Gejzíru byl turnaj kategorie B mužů ve dnech 14.-19.února. Poměrně slabá účast byla způsobena souběžně hranými oblastními přebory dorostu. Za TCG startovali Potužák a Rinko. Úspěšný byl Potužák, který si zahrál finále ve čtyřhře.

Máme radost, že kádr hráčů TCG letos posílili Přemysl Trnka a děvčata Veronika Šimků a Veronika Michálková.  Doufáme, že se jim bude u nás líbit a tréninkové podmínky v TCG povedou ke zvýšení jejich výkonnosti a že posílí naše družstva, ve kterých budou hrát.

Jinak s aktivitou našich hráčů v zimní částí sezony Trenérská rada moc spokojena nebyla. A to především pro malou účast našich hráčů na turnajích. I přes intenzivní trénink se nakonec turnajů zúčastnilo jen šestnáct hráčů. Nejpilnější byli Rinko, Potužák, Hereit, Tocik, Trnka a mladší žákyně Horská, Šimků a Michálková. V kategorii mládeže se oblastních přeborů zúčastnili jen čtyři chlapci a tři děvčata.  Nejúspěšnější byla Zuzana Horská, která  prohrála až ve finále dvouhry mladších žákyň. Ostatním se do závěrečných kol přeborů probojovat nepodařilo.

Závěrečná bilance tedy vypadá takto. Hráči našeho klubu získali čtyři stříbrné medaile a čtyři medaile bronzové. Nejvíce si ceníme medailí z dvouher a ty získali Z.Horská (stříbrnou) a D.Potužák (bronzovou).

Svou dovednost v turnajích si také vyzkoušeli naši nejmladší v kategorii bejbytenisu Talla a Nevšímalová. Zjistili, že ještě musí hodně trénovat, aby se zařadili mezi nejlepší.

Věřme, že letní část sezony bude úspěšnější a že všichni naši registrovaní hráči (především z řad mládeže) si uvědomí, že bez účasti na turnajích, nemohou získat zkušenosti a výkonnost   (s odpovídajícím žebříčkovým umístěním), která by je zařadila mezi přední hráče v klubu, oblasti i republiky.

Proto věříme, že se okresních přeborů mladšího žactva a dorostu ve dnech 18. až 20.4. , staršího žactva a dospělých ve dnech 25. až 27.dubna, zúčastní všichni naši registrovaní hráči!